Aydın Doğan Vakfı’nın (ADV) düzenlediği 24’üncü Genç İletişimciler Yarışması’nda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Aydın Doğan Vakfı’nın nitelikli medya çalışanı ve yöneticisi yetişmesine katkı sağlamak amacıyla üniversitelerin iletişim fakültelerinde öğrenim gören lisans öğrencileri arasında düzenlediği 24. Genç İletişimciler Yarışması sonuçlandı.

31 üniversitenin iletişim fakültelerinden yazılı, görsel, işitsel, reklam, halkla ilişkiler ve internet yayıncılığı dallarında 1351 öğrenci 1163 çalışma ile katıldığı yarışmada, 21 üniversitenin 155 öğrencisi 80 proje ile ödül kazandı. En çok ödülü 19’er projeyle Akdeniz Üniversitesi alırken, Erciyes Üniversitesi ise 16 ödülle ikinci sırayı aldı.

Hilton Convention Center’da, sunuculuğunu Korhan Abay üstlendiği ödül töreninin açılış konuşmasını Aydın Doğan Vakfı (ADV) Yürütme Kurulu Başkanı Candan Fetvacı yaptı.

Gecede, finale kalan 21 üniversitenin temsilcileri olduğunu hatırlatan Fetvacı, “Türkiye’de genç bir iletişimci olmak aslında birçok yönden heyecan verici bir kariyere, yaratıcılığın sınır tanımadığı bir sektöre ve Türkiye’yi yakından etkileyen bir sürecin içinde yer almaya başlamak demektir. Aydın Doğan Vakfı, Türkiye’ye kaliteli insan gücü yetiştirmek amacıyla en büyük yatırımlarını eğitim alanında yapıyor ve neredeyse çeyrek asırdır da Genç İletişimciler Yarışmasını düzenliyor. Bu yarışmadan ödül alanlar artık medyamızın içinde yönetim kadrolarını oluşturdu. Yarışma bugünlere üniversitelerin, medyanın ve vakfın yakın işbirliği ile gelmiştir. Bu sinerjiye katkıda bulunan tüm taraflara müteşekkirim” diye konuştu.

Dereceye girenlere ödüllerini Doğan ve Bakan Kılıç verdi.

Belgesel: Birincilik ödülüne, Yaşar Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerinden Zeynep Oral “Ben,Sen,O… ” adlı çalışmasıyla; ikincilik ödülüne, Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Sinema ve Televizyon Bölümü öğrencilerinden Uğur Arslanali, Abdurrahman Keçeci, Ercan Yıldırım, Veysel Akşahin “Hala” adlı çalışmalarıyla; üçüncülük ödülüne, Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencilerinden Hüdai Ateş, Kağan Göktepe, Yasin Hatipoğlu, Osman Aday “Cneydo(Cennet)” adlı çalışmalarıyla değer görüldüler.

Detaylar için: https://www.cnnturk.com/2012/kultur.sanat/diger/12/19/genc.iletisimciler.24.kez.odullendirildi/689225.0/index.html